Kupując sprzęty do domu bardzo często zwracamy uwagę na dwa aspekty: walory użytkowe oraz design. Nie inaczej jest w przypadku grzejników łazienkowych. Elementy te bardzo rzadko są “ukryte”, dlatego też często spotykamy się z różnorodnymi zdobniczymi formami, które nie zawsze łatwo jest doczyścić przed nadchodzącym sezonem jesienno-zimowym.

Czyszczenie grzejników łazienkowych

Elementy te mają skutecznie ogrzewać pomieszczenie, ale często służą nam jako wieszak na ręczniki czy też mokre pranie, tak więc nic dziwnego, że dość często musimy je czyścić. Ale jak to zrobić? Z przyjemnością podpowiemy Ci klika sprawdzonych i skutecznych rozwiązań.

Sprzątanie tego typu elementów jest bardzo ważne, ponieważ są one podatne na zabrudzenia i mogą być siedliskiem dla drobnoustrojów, bakterii czy też kurzu.

Przygotuj odpowiedni preparat

Grzejnik łazienkowy drabinkowy jest dość łatwy do czyszczenia, ponieważ jego budowa zazwyczaj pozwala na dobry dostęp do poszczególnych części. Pamiętaj, że szczebelki pomalowane są powłoką antykorozyjną, tak więc przygotowując preparaty myjące wierzchnie warstwy unikaj detergentów. Najlepiej sprawdzi się tradycyjna metoda – woda i dodatek mydła w płynie. A jeśli chcesz postawić na gotowe preparaty to koniecznie unikaj tych z alkoholem w składzie, ponieważ mógłby uszkodzić powłokę.

Akcesoria do sprzątania

Kiedy masz już zakupiony lub zrobiony preparat czas postawić na odpowiednie akcesoria do sprzątania. Tutaj sprawdzi się kilka elementów w zależności od tego, jaki masz grzejnik łazienkowy. Przy szerzej rozstawionych żeberkach dobrym wyborem będzie zwyczajna ściereczka z mikrofibry – zamocz ją w wodzie z mydłem, przetrzyj każdą część i następnie wytrzyj elementy z nadmiaru wody suchą, bawełnianą ściereczką. Przy mniej dostępnych elementach sprawdzą się szczotki do czyszczenia na rączce, którymi możesz sprzątać na sucho lub mokro. Dla ułatwienia sprzątania możesz również użyć odkurzacza parowego, dzięki któremu pozbędziesz się kurzu i drobnoustrojów bez używania jakichkolwiek detergentów.